ایران همدان

کلمات کلیدی

زنگنه تنها شهر بدون کتابخانه همدان

فطریه همدانی ها

فطریه همدان

زکات فطره ظرف ۲۴ ساعت به‌ حساب نیازمندان واریز می‌شود

۵۰۰ میلیون تومان برای زندانیان نیازمند همدان در جشن گلریزان جمع‌ شد

احداث کارخانه رینگ آلومینیوم خودرو در اسدآباد آغاز می‌شود

اگر فاطمیه و عاشورا نبود نطفه انقلاب هرگز بسته نمی‌شد

۲۰۰ ملک مخروبه همدان برای جلوگیری از تجمع معتادن تخریب شد

رتبه برتر پویش "ذوالفقار_یار_خراسانیم" به همدانی‌ها رسید

آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفندماه امسال برگزار می‌شود

شهدا در دفاع از حریم ولایت به حضرت زهرا(س) اقتدا کردند

جانباز همدانی به جمع شهدا پیوست

۱۱۴ میلی‌متر بارش برف و باران در همدان ثبت شد

جزییات مراسم استقبال و وداع با پیکر "شهید حیدری " اعلام شد

یادواره ۳۲۷ شهید فرماندهی انتظامی استان همدان برگزار می‌شود

۴۶۰۰ تن شکر به قیمت ۱۲ میلیارد تومان در همدان خریداری شد

امدادگران هلال‌احمر به بیش از ۱۹۰۰ نفر در طرح زمستانه امدادرسانی کردند

تغییر شغل‌های یک شبه در بازار همدان خودسرانه انجام می‌شود

همدان آسیا به لیگ دسته سوم

سقوط قهرمان اسبق

مردم همدان

با حضورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شکوهمندی نظام را ثابت کردند

بیش از ۷ هزار تن محصولات کشاورزی از کشاورزان اسدآبادی خریداری شد

پیکر شهید مفقودالاثر "حیدری" پس از ۲۹ سال شناسایی شد

عزت

آزادگی و استقلال ما به برکت دیانت است

مردم را به نظام بدبین می‌کند

روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان

نخستین جشنواره هنر خوارزمی در همدان برگزار شد

یک‌هزارو ۷۰۰ بسته‌های حمایتی بین نیازمندان ملایری توزیع شد

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: روحیه اشرافی‌گری از آسیب‌هایی است که امروز برخی مسئولان به آن دچار شده‌اند و این روحیه، مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کند.

همدان| روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان، مردم را به نظام بدبین می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سردار سعید فرجیان زاده، شامگاه پنجشنبه  در هفتمین یادواره شهدای هیئت ابالفضلی(ع) کوی سنگ بزرگ شهر مریانج اظهار داشت: مردم با حضور گسترده و هوشمندانه خود در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر دشمنان را ناامید کردند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به برکت رهبری حضرت امام خمینی(ره) و خون شهیدان به پیروزی رسیده و به برکت خون شهدا استمرار و تداوم پیدا کرده و امروز در آستانه چهلمین سال از پیروزی انقلاب، دستاوردهای بزرگی حاصل شده است.

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: از بزرگترین آنها که به برکت خون شهدا به دست آمده، احیای اسلام و مکتب اهل بیت(ع) و تشیع در جهان است و انقلاب ایران، اسلام را در جهان زنده کرد و قدرت اسلام را نشان داد و شیعه را سرافراز و محبان اهل بیت(ع) را در جهان احیا کرد.

سردار فرجیان زاده بیان کرد: پیش از انقلاب اسلامی ایران، اسلام به عنوان یک مکتب جامع که می‌تواند نظام اسلامی را ایجاد کند، مطرح نبود و نظام اسلامی به برکت انقلاب ایجاد شد و شیعه به برکت این انقلاب زنده شد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت این انقلاب، حزب الله لبنان به عنوان قدرت منطقه‌ای شیعه حضور دارد و یک روحانی برجسته در آفریقا به نام "حجت الاسلام زکزاکی"، 200 هزار شیعه را سامان دهی کرده و در اربعین سیدالشهدا(ع) به خیابان می آورد ، گفت: این حرکت‌ها موجب وحشت حکومت نیجریه و صهیونیست‌ها شد و بسیاری از آنها را شهید و دستگیر کردند، اما راه و مسیر شیخ زکزاکی در آفریقا ادامه دارد.

فرجیان زاده تصریح کرد: حرکت بزرگ اربعین، هرسال به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا برگزار می‌شود و بیش از 20 میلیون نفر از سراسر جهان، هر سال در کنگره بزرگ اربعین شرکت می کنند.

وی گفت: پیش از این، راهپیمایی اربعین به صورت محدود انجام می شد، اما پیروزی بر داعش و تکفیری‌ها در عراق، این فضا را ایجاد کرده که در جهان بی‌نظیر است و هیچ مکتب، مذهب و دین و آیینی نمی‌تواند چنین عظمتی را ایجاد کند.

فرجیان زاده افزود: شیعه امروز به انقلاب فخر می فروشد و اندیشه و فکر شیعه و اهل بیت(ع) در حال یافتن جایگاه واقعی خود است.

سال 88 مردم فتنه را خاموش و فتنه‌گران را رسوا کردند

وی با اشاره به دومین دستاورد انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد: تشکیل نظام جمهوری اسلامی با تکیه بر آراء مردم دستاورد بعدی است و همه مسئولان این نظام به طور مستقیم و غیرمستقیم با رأی مردم انتخاب می شوند.

فرجیان زاده بیان کرد: پایه و اساس نظام جمهوری اسلامی، تحقق اسلام است و الگوی بزرگ و بسیار پیچیده و قابل توجه نظام به وسیله سایر کشورها در حال اقتباس شدن است.

وی تأکید کرد: مردم در نظام اسلامی نه تنها در انتخابات که در همه حادثه‌ها، نقش اساسی دارند و در دوران دفاع مقدس، مردم و بسیجیان در کنار نیروهای مسلح، جنگ را مدیریت کرده و به پیروزی رساندند.

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در فتنه سیاه 88 نیز مردم آتش فتنه را خاموش کرده و فتنه گران را رسوا و راه فتنه را کور کردند.

فرجیان زاده با اشاره به نقش مردم در خنثی‌سازی اغتشاشات اخیر مطرح کرد: این حرکات با برنامه‌ریزی آمریکا، انگلیس و اسرائیل و با پول عربستان و پیاده نظام منافقان و ضدانقلاب ایجاد شده و فتنه گران مساجد، امامزاده ها، دفاتر ائمه جمعه و پایگاه های بسیج را آتش زندند، اما هوشیاری مردم آنها را نا امید کرد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی متکی به مردم بوده و مردم واقعیت نظام هستند، افزود: پیش از انقلاب مردم نقشی در تعیین سرنوشت خود نداشتند و یک مستبد دیکتاتور فاجر فاسد بر آن ها حکومت کرده و انتخابات‌های نمایشی برپا می‌کرد.

فرجیان زاده تأکید کرد: این انقلاب اسلامی بود که برای مردم، ارزش و کرامت قائل شد و نقش آنها را نقش اول در نظام دانست.

وی با اشاره به دستاورد سومی که به برکت خون شهدا حاصل شده اعلام کرد: استقلال دستاورد بعدی انقلاب است که در 200 سال گذشته، داستان پرغصه‌ای دارد و بر اثر قرارداد ترکمن چای، معاهده پاریس و قرارداد ننگین رویترز بخش‌های زیادی از خاک ایران جدا شده و در جنگ جهانی اول نیز بر اثر بی لیاقتی حکمرانان زمان، بیش از 9 میلیون نفر از گرسنگی و قحطی جان دادند.

فرجیان زاده گفت: این درحالی‌است که به برکت نظام اسلامی با وجود اینکه هشت سال همه دنیا پشت سر صدام ایستاده و از آن حمایت کرد، یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاد و این حاصل استقلال است.

استقلال واقعی هدیه با عظمت انقلاب برای ایران اسلامی‌است

وی تصریح کرد: امروز مردم و منتخبان مردم در کشور تصمیم می‌گیرند و کسی از خارج نمی‌تواند برای ما تصمیم‌گیری کند و این عظمتی است که انقلاب اسلامی برای ما ایجاد کرده است.

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح، چهارمین دستاورد انقلاب اسلامی را امنیت پایدار و قدرت منطقه‌ای دانست و افزود: امروز در منطقه پر بحران غرب آسیا امن ترین کشور هستیم و ایران اسلامی با حضور مردان مجاهد و فداکار و بسیجیان عزیز، امنیتی را ایجاد کرده که در هیچ کجا وجود ندارد.

فرجیان زاده بیان کرد: جوانان ما در برابر داعشی که بیش از دوسوم عراق و سوریه را گرفته و به دنبال تهدید ایران بود، ایستادند و با اینکه داعش 200 هزار نیرو و 6 هزار نیروی انتحاری داشته و آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی، پیشرفته ترین سلاح ها را در اختیارش گذاشته و شبکه‌های جاسوسی گسترده داشت با توان مردم سوریه و عراق و نقش مستشاری ایران و فداکاری رزمندگان طومار داعش درهم پیچیده شد.

وی تأکید کرد: توضیح درباره کاری که ایران اسلامی در 6 سال گذشته در منطقه انجام داده به ساعت‌ها زمان نیاز دارد و به فرموده مقام معظم رهبری، مردم در سال 57 آمریکا را از ایران و در چند سال گذشته از منطقه بیرون کردند.

فرجیان زاده با بیان اینکه قدرت ایران منطقه‌ای شده، اعلام کرد: امروز ایران در منطقه تصمیم می‌گیرد و همه دشمنان معترفند که تنها قدرت اصلی در منطقه، نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و این قدرت به برکت خون شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای هسته و شهدای این شهر شهیدپرور حاصل شده است.

وی مطرح کرد: دستاورد دیگر این انقلاب، موفقیت در عرصه‌های علمی بوده و در علم هسته‌ای، نانو، سلولهای بنیادین، هوا و فضا و در رشته‌های مختلف مهندسی، مقام های بسیار خوبی در سطح جهان به دست آورده‌ایم.

مسئولان باید در برابر فساد اقتصادی بستگان نزدیک خود بایستند

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: درست است که انقلاب به برکت خون شهدا و رهبری امام راحل و خلف شایسته، ده ها دستاورد بزرگ را به دست آورده، اما امروز آسیب‌ها، چالش‌ها، کمبودها و مشکلاتی نیز داریم.

فرجیان زاده با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی، بیکاری، گرانی و وضعیت معیشتی مردم افزود: رهبر فرزانه انقلاب از هشت سال پیش به مسئولان فرمودند که به مسئله اقتصادی توجه کنید و نام گذاری هر سال با رویکرد اقتصادی بوده است.

وی گفت: ایشان به مسئولان تأکید کردند که به جای سیاسی بازی و جناحی بازی به دنبال برطرف کردن مشکل مردم باشید و فساد را برطرف کنید.

فرجیان زاده تصریح کرد: امروز زیبنده نیست که بستگان نزدیک مسئولان بالای کشور به دنبال فساد مالی بوده و از آن ها دفاع شود، بلکه مسئولان باید به صورت عملی در برابر وابستگان خود که در فساد دست دارند بایستند نه اینکه در ظاهر بگویند هرچه قانون گفته درباره آنها اعمال شود، اما در پشت پرده برای تبرئه آن ها فشاور وارد کنند.

وی مطرح کرد: امروز مسئولان نظام باید به فکر برطرف کردن مشکلات مردم بوده و برای این کار باید مدلی که مقام معظم رهبری با عنوان "اقتصادمقاومتی" ترسیم کرده‌اند در کشور پیاده شود.

فرجیان زاده گفت: مسئولان باید عملا به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشند نه اینکه اقتصاد مقاومتی در حرف و شعار خلاصه شود.

طرح مسئله همه پرسی، نوعی فرافکنی است

وی با بیان اینکه امروز مشکلات مردم و مطالبات آن ها مشخص است، تصریح کرد: برخی مسئولان و رسانه‌ها در چند روز اخیر با فرافکنی از برگزاری رفراندوم سخن می‌گویند در حالی که به آن ها باید گفت، شما مسئولیت برطرف کردن مشکلات مردم را دارید و اگر در کف خیابان و کنار مردم حرکت کنید، مشکلات را می فهمید و ابهامی وجود ندارد که نیاز به همه پرسی باشد.

فرجیان زاده تأکید کرد: همه مسئولان موظفند که برای برطرف کردن مشکلات، کمر همت بسته و در این راه، قاطعانه و صادقانه با مردم سخن بگویند.

وی افزود: از دیگر مشکلات ما مسائل فرهنگی است و استکبارجهانی، همه ابزارهای خود را برای به فساد کشیدن جوانان ما تجهیز کرده و علاوه بر ماهواره در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، سرمایه گذاری بزرگی انجام داده است.

فرجیان زاده با بیان اینکه رهبر انقلاب در سال 73 خطر شبیخون فرهنگی را گوشزد کردند، اما مسئولان باور نکردند، گفت: امروز هم مسئولان کشور مسئولیت داشته و نباید بگذارند قلب، مغز و فکر پاک جوانان در فضای مجازی آلوده شود.

وی تصریح کرد: فضای مجازی به تدبیر درست و عالمانه نیاز دارد نه اینکه قطع شود بلکه به عنوان یک فرصت البته در چارچوب مقررات نظام از آن استفاده شود.

فرجیان زاده افزود: کشورهای دیگر شبکه‌های ملی را راه اندازی کرده‌اند، اما چرا باید اطلاعات ما به خارج از کشور منتقل شود و باید شبکه داخلی ر ا راه اندازی کنیم که می توانیم این کار را انجام داده و مسئولان باید تلاش کنند.

روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان، مردم را به نظام بدبین می‌کند

وی بیان کرد: باوجود همه هجمه های فرهنگی دشمن، نسل امروز همان وفاداری را به انقلاب دارد که جوانان دهه 60 و دوران دفاع مقدس داشتند و شهید حججی نماینده نسل دهه 90 است که شهادتش جهان را متحول کرد و فداکاری و نماز شب و حالات او، این عاقبت خیر را برایش رقم زد.

فرجیان زاده گفت: امروز ده‌ها هزار نفر مانند شهید حججی و پرشورتر، متدین تر و با انگیزه تر از جوانان دوران انقلاب در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز داشتن روحیه جهادی راه حل مشکلات کشور است، تأکید کرد: مسئولان باید روحیه جهادی و انقلابی داشته و خود را از مردم بدانند و در بین آنها باشند زیرا در اتاق‌های دربسته و باروحیه متکبرانه نمی توان مشکلات مردم را برطرف کرد.

فرجیان زاده اعلام کرد: روحیه اشرافی‌گری از آسیب‌هایی است که امروز برخی مسئولان به آن دچار شده‌اند و این روحیه، مردم را نسبت به نظام بدبین می‌کند.

وی تصریح کرد: امام راحل که هرچه داریم به برکت او است، همواره بر دوری مسئولان از اشرافی گری تأکید داشتند و همه ما که امروز بر سفره شهدا نشسته ایم باید بدانیم که مدیون شهدا بوده و اگر مسئولیت خود را به درستی انجام ندهیم، فردای قیامت، شهدا یقه ما را گرفته و بازخواست می کنند.

داستان مجاهدت شهدای شهر مریانج باید در کتاب‌ها نوشته شود

جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح با قدردانی از برگزار کنندگان یادواره شهدای هیئت ابالفضلی(ع) شهر مریانج نیز گفت: مردم این شهر شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده اند که مانند ستارگان درخشانی، راه را به ما نشان داده و تا ابد مدیون شهدا و بدکار خانواده ها آنها هستیم.

فرجیان زاده با اشاره به شهدای شاخص شهر مریانج افزود: سردار شهید یارمحمدی پیش از انقلاب و پس از آن در رکاب آیت الله شهید مدنی(ره)، مخلصانه فداکاری کرد و در قائله کردستان به عنوان یک پاسدار و رزمنده حضور داشت.

وی بیان کرد: از نخستین شهدای جنگ، شهید یارمحمدی بود که به همراه معاون عملیات سپاه شهید شاه حسینی به شهادت رسید و لحظه ای که پیکر مطهرش را آوردند، همه مبهوت شده و در غم این مصیبت نشستند.

فرجیان زاده اعلام کرد: شهید علیرضا حاجی بابایی و شهید حبیب الله مظاهری، آن حبیب دل ها نیز در سرپل ذهاب فداکاری‌های بسیاری انجام داده و هرگز نماز شبشان ترک نشد و این دو یار همراه با هم شهید شدند، اما پیکر حبیب برنگشت و کنار مزار علیرضا برایش مزاری خالی ساختند.

وی مطرح کرد: داستان مجاهدت شهدای شهر مریانج باید در کتاب ها نوشته شده و سرنوشت دلاورمردی ها و ایثارشان ثبت شود که به روان پاک همه آنها سلام می‌فرستم.

فرجیان زاده تصریح کرد: از شهدا می خواهیم ما را کمک کنند که در راهشان، پایدار و مقاوم بمانیم و مدیون آن ها نشویم و فردای قیامت، صف ما از صف شهدا جدا نشود زیرا بدترین و فاجعه بارترین حادثه برای ما که در هوای شهدا تنفس کرده ایم، این است که در قیامت از آن ها دور باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هفتمین یادواره 45 شهید کوی سنگ بزرگ شهر مریانج با سخنرانی سردار سعید فرجیان‌زاده، جانشین معاونت آموزش ستاد کل نیروهای مسلح در حسینیه ابالفضلی(ع) کوی سنگ بزرگ شهر مریانج برگزار شد.مردم شهر مریانج در دوران مبارزات انقلابی و دفاع مقدس نزدیک به 200 شهید به ویژه 8 سردار شهید به نام‌های حبیب‌الله مظاهری، علیرضا حاجی‌بابایی، هادی فضلی، اکبر یارمحمدی، اسماعیل شکری‌موحد، عباس فرجی، علیرضا دهقانی و حمیدرضا یکن‌آبادی را تقدیم انقلاب کرده و از نظر تعداد شهید به نسبت جمعیت، مقام دوم یا سوم را در کشور دار‌ند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی