ایران همدان

کلمات کلیدی

زنگنه تنها شهر بدون کتابخانه همدان

فطریه همدانی ها

فطریه همدان

زکات فطره ظرف ۲۴ ساعت به‌ حساب نیازمندان واریز می‌شود

۵۰۰ میلیون تومان برای زندانیان نیازمند همدان در جشن گلریزان جمع‌ شد

احداث کارخانه رینگ آلومینیوم خودرو در اسدآباد آغاز می‌شود

اگر فاطمیه و عاشورا نبود نطفه انقلاب هرگز بسته نمی‌شد

۲۰۰ ملک مخروبه همدان برای جلوگیری از تجمع معتادن تخریب شد

رتبه برتر پویش "ذوالفقار_یار_خراسانیم" به همدانی‌ها رسید

آزمون شفاهی حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفندماه امسال برگزار می‌شود

شهدا در دفاع از حریم ولایت به حضرت زهرا(س) اقتدا کردند

جانباز همدانی به جمع شهدا پیوست

۱۱۴ میلی‌متر بارش برف و باران در همدان ثبت شد

جزییات مراسم استقبال و وداع با پیکر "شهید حیدری " اعلام شد

یادواره ۳۲۷ شهید فرماندهی انتظامی استان همدان برگزار می‌شود

۴۶۰۰ تن شکر به قیمت ۱۲ میلیارد تومان در همدان خریداری شد

امدادگران هلال‌احمر به بیش از ۱۹۰۰ نفر در طرح زمستانه امدادرسانی کردند

تغییر شغل‌های یک شبه در بازار همدان خودسرانه انجام می‌شود

همدان آسیا به لیگ دسته سوم

سقوط قهرمان اسبق

مردم همدان

با حضورشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن شکوهمندی نظام را ثابت کردند

بیش از ۷ هزار تن محصولات کشاورزی از کشاورزان اسدآبادی خریداری شد

پیکر شهید مفقودالاثر "حیدری" پس از ۲۹ سال شناسایی شد

عزت

آزادگی و استقلال ما به برکت دیانت است

مردم را به نظام بدبین می‌کند

روحیه اشرافی‌گری برخی مسئولان

نخستین جشنواره هنر خوارزمی در همدان برگزار شد

یک‌هزارو ۷۰۰ بسته‌های حمایتی بین نیازمندان ملایری توزیع شد

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای دولت تصویب‌ شد.

پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد علی پور مختار بعدازظهر امروز در مجمع سالیانه بسیج کارگری سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار داشت: در دوران سازندگی با تصمیم و اصرار مسئولان وقت استان، همدان در آمایش سرزمینی، استان کشاورزی تعریف‌ شده و همین موجب شد که صنایع مهم در استان ایجاد نشده و از قافله عقب بماند.

وی بابیان اینکه امروز همدان نیازمند صنعتی شدن است، افزود: باید طرحی تهیه و به دولت ارائه شود که مقدمات آن ایجاد شده و تولیدکنندگان استان با دادن راهکار می‌توانند ما را در این زمینه یاری دهند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس بیان کرد: از ایرادات اصلی و اساسی در ساختار انتخابات و مجلس، بومی و محلی بودن آن است و مردم توقع دارند که نماینده آن‌ها، تنها در حوزه انتخابیه خود کار کند در حالی‌ که این درست نیست و همین نگاه موجب ایجاد رقابت بین 9 نماینده استان شده است.

پورمختار گفت: هر نماینده تلاش می‌کند که امکانات را برای حوزه خود بیاورد درحالی‌ که اگر استانی باشد، کل استان دیده می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت‌های نمایندگان مجلس نیز مطرح کرد: گاه یک نماینده تخریب می‌شود و باید با احتیاط حرکت کند تا به ضرر منطقه کار نکرده و باید باتدبیر حرکت کند.

پورمختار با انتقاد از اتهام‌زدن و سیاه‌نمایی گفت: نقد به نمایندگان و سایر مسئولان باید منصفانه باشد وگرنه آمار گزینشی دادن موجب ایجاد ذهنیت منفی در مردم می‌شود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در خانه ملت، تنگ‌نظری را از مشکلات مهم استان دانست و تصریح کرد: از گذشته‌های دور به دلایل نامعلوم، افراد سرمایه‌دار مورد اتهام واقع‌ شده و همین موجب می‌شود که تمایل به سرمایه‌گذاری در استان کم باشد.

پورمختار افزود: از طرف دیگران برخی مدیران کل و مسئولان استان، شجاعت و قدرت تصمیم‌گیری و اجرا را ندارند و اگر نماینده پیگیری کند نیز به او برچسب می‌زنند که لابد منفعت شخصی دارد که برای انجام آن کار اصرار می‌کند.

وی اعلام کرد: این مشکل تنها مربوط به همدان است و در سایر استان‌ها وجود ندارد و این حرف‌ و حدیث‌ها مانع حضور سرمایه‌گذار و فراری شدن او می‌شود و این فرهنگ غلط باید اصلاح شود.

پورمختار بیان کرد: نقش گروه‌های سیاسی در استان را نیز نمی‌توان نادیده گرفت و هر مدیری که بخواهد منصوب شود، افراد مختلف اظهار نظر می‌کنند و این‌ها همه از موانع موجود در استان است.

وی با بیان اینکه امروز نیازمند تعامل و همراهی هستیم تا شکوفایی تولید و صنعت در استان ایجاد شود، تأکید کرد: درست است که نماینده باید با دولت برخورد قاطع و محکم داشته باشد، اما برخورد تیز و تند این تعامل را بر هم می‌زند.

رانت‌خواران به واردات علاقه‌مندند

پورمختار با اشاره به اینکه در بحث تولید داخلی و واردات بی‌رویه مشکل‌داریم، گفت: امروز در شرایط تحریم قرار داشته و پول نفت ما را نداده و درعوض کالا یا خدمات می‌دهند و دولت نیز شجاعت ندارد که به‌طور دیگری پول را وارد کشور کند و منتظر نتایج مذاکره است تا طرف مقابل لطفی کرده و مشکلات برطرف شود.

وی مطرح کرد: 45 میلیارد دلار کالا به‌طور رسمی وارد کشور می‌شود که نیمی از آن‌ها اضافه است و در داخل می‌تواند تولید شود و اعتقاد دارم باید ایستادگی کرده و از واردات جلوگیری شود.

پور‌مختار با اشاره به وجود فساد‌ در این حوزه تصریح کرد: پیشنهاد دادیم که واردات برای دولت و پیمانکارانی که با دولت قرارداد دارند، قطع شود، اما نماینده دولت به‌شدت با این طرح مخالفت کرد.

وی گفت: افرادی که به واردات علاقه‌مند بوده یا رانتی در این حوزه دارند یا پورسانت گرفته‌اند مشکل سازی می‌کنند.

پورمختار با اشاره به مشکلات موجود در مجلس که مانع فعالیت نمایندگان می‌شود، بیان کرد: در مجلس دچار چنددستگی هستیم و برخی به دلیل همسو نبودن با نماینده طیف سیاسی یک نماینده از طرح خوب او حمایت نمی‌کنند و برخی دیگر به دلیل همراهی با دولت یا ترس از متضرر شدن منطقه همراهی نمی‌کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس از تولید اوراق مالی اسلامی خبر داد و افزود: این اوراق قرار است جایگزین سهام شود و خریداران از پرداخت مالیات معاف می‌شوند و 100 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی برای دولت تصویب‌ شده که با آن، تهاتر بدهی خود نسبت به بخش خصوصی و پیمانکاران را انجام دهد.

پورمختار با اشاره به اختصاص 160 هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به دولت گفت: در جای دیگر 37 هزار میلیارد تومان به دولت اوراق داده‌ شده، 5 هزار میلیارد تومان به وزارت علوم برای خرید تجهیزات و یک‌هزار میلیارد تومان نیز به آموزش و پرورش تعلق گرفت.

وی اعلام کرد: این 160 هزار میلیارد تومان جدا از 367 هزار میلیارد تومان بودجه 97 بوده و پشتوانه اوراق نیز تضمین دولت است.

پورمختار با دعوت تولیدکنندگان به استفاده از این اوراق بیان کرد: سال 97 باید 185 هزار میلیارد تومان مالیات در کشور دریافت شود که نسبت به سال 96 از افزایش 16 درصدی برخوردار است که در استان همدان این رقم 5.6 درصد است.

وی با اشاره به وجود برخی رانت‌ها در این حوزه افزود: برخی افراد به دلیل داشتن رابطه قوی با سازمان مالیاتی از پرداخت مالیات واقعی خودداری کرده درحالی‌که اگر رقم واقعی را پرداخت کنند درآمد کشور از این محل به 400 تا 500 هزار میلیارد می‌رسد.

پورمختار تصریح کرد: شرکت‌های دولتی از پرداخت مالیات معاف هستند و دستگاه‌های خدمات رسان نیز که درآمد سرشاری دارند مالیات نمی‌دهند و در 9 ماهه امسال 95 درصد مالیات موردنظر محقق شده است.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی